Zatrudniasz pracowników i nie chcesz płacić za nich ZUS…


Jeśli prowadzisz firmę i zatrudniasz pracowników, wiesz jak ogromnym kosztem są składki na ZUS. Każdy próbuje sobie z nimi radzić - dawniej podpisując podwójne umowy zlecenia (to się skończyło 1 stycznia 2016 r.), umowy o dzieło (ZUS coraz częściej je kwestionuje, każąc oddawać pieniądze wiele lat wstecz wraz z odsetkami) lub płacąc "pod stołem", co jest po prostu nielegalne, a do tego niebezpieczne, bo naraża Cię na szantaż ze strony pracowników i donosy "życzliwych", a Twoich pracowników na kary i dodatkowy podatek za przychód z nieujawnionych źródeł.

Dlaczego więc nie oszczędzić na ZUS prosto i legalnie?

Każdy z Twoich pracowników może otworzyć spółkę z o.o. i zostać Twoim podwykonawcą lub możesz założyć spółkę razem z pracownikami! Dzięki założeniu spółki z o.o. mamy dwie korzyści:

  1. spółka z o.o. nie płaci ZUS
  2. możesz zatrudnić podwykonawcę i zredukować swoje obciążenia formalne i podatkowe
Zobacz, ile możesz w przybliżeniu oszczędzić na jednym pracowniku:
  • wynagrodzenie 1500 netto = oszczędność z ZUSplus ok. 480 zł
  • wynagrodzenie 2000 netto = oszczędność z ZUSplus ok. 750 zł
  • wynagrodzenie 2500 netto = oszczędność z ZUSplus ok. 1020 zł
  • wynagrodzenie 3500 netto = oszczędność z ZUSplus ok. 1560 zł
Jeśli zdecydujesz się podzielić "zyskiem" z pracownikami, łatwiej będzie ich znaleźć , bo będą zarabiać netto więcej. Ubezpieczenie zdrowotne też nie jest problemem - prowadząc spółkę każdy pracownik może mieć pełne ubezpieczenie zdrowotne, dzięki naszej ofercie dla pracowników.

Jeśli jesteś więc zainteresowany legalną optymalizacją kosztów zatrudnienia - zadzwoń 531-410-410 lub napisz do nas na adres info@ZUSplus.pl