Oferta jest dla:

  • Mikroprzedsiębiorców.
  • Freelancerów i samozatrudnionych (prowadzących własną firmę i wystawiających pracodawcy fakturę) lub planujących przejść na samozatrudnienie.
  • Firm zatrudniających pracowników, które chcą oszczędzić na formalnościach i składkach.
  • Osób poszukujących pracy na umowę zlecenia, aby mieć opłacone składki, ubezpieczenie zdrowotne i dodatkowo zarobić.

Samozatrudnienie polega na tym, że w praktyce wykonujesz pracę na rzecz jednego klienta i rozliczasz się fakturą zamiast być zatrudnionym na umowę o pracę, zlecenie czy o dzieło. Możesz też być tzw. "freelancerem" i świadczyć usługi dla wielu klientów.

Oczywiście, że tak. W odróżnieniu od ofert typu "ZUS na Słowacji/Litwie/Anglii" (uwaga: te oferty to po prostu oszustwo) prowadzenie spółki z o.o. w Polsce jest zupełnie normalne, to po prostu forma działalności gospodarczej, w praktyce jako jedyna pozwalająca, pod pewnymi warunkami, zgodnie z prawem uniknąć płacenia ZUS.

Bezpieczniejsze niż indywidualna działalność gospodarcza czy spółka cywilna, ponieważ, w pewnym uproszczeniu, spółka odpowiada za zobowiązania do wysokości kapitału zakładowego (5,000 PLN), a firma jednoosobowa - w nieograniczonej wysokości. Gdyby więc ktoś naraził swojego klienta na szkodę (jakąkolwiek - nawet jeśli np. usługi spowodują straty u klienta lub potencjalny klient złamie nogę w sklepie, bo była śliska podłoga) jako firma jednoosobowa musiałby zapłacić odszkodowanie i mógłby stracić cały majątek. Mając spółkę z o.o. ryzyko to jest ograniczone do kapitału firmy - w najgorszym wypadku zarząd może zgłosić wniosek o upadłość, ale nie ma możliwości ściągania należności od wspólników.

W Polsce takie same prawa i ubezpieczenie zdrowotne ma osoba, która płaci co miesiąc tysiące złotych składek, jak i osoba, która płaci np. 10 złotych, a nawet nic nie płaci, ale jest zatrudniona na umowę zlecenia. Korzystając z ZUSplus możesz mieć pełne ubezpieczenie zdrowotne na podstawie umowy zlecenia, nieważne, czy w danym miesiącu zarobisz prowizję, czy nie - ważne, że promujesz ZUSplus.

Przykro nam. Na emeryturze zamiast opływać w luksusy, jak obecni i przyszli emeryci, będziesz musiał zadowolić się np. posiadaniem dwóch mieszkań na wynajem, które możesz kupić za zaoszczędzone pieniądze (albo chociaż spłacić długi i żyć jak człowiek). Zróbmy proste wyliczenie. Płacąc składki przez 45 lat po 1000 złotych, w wieku 70 lat, kiedy przejdziesz na emeryturę (wiek emerytalny będzie podwyższany), dostaniesz realnie 1000 złotych, może nawet mniej (to oficjalne stanowisko ZUS - tzw. stopa zastąpienia czyli wysokość emerytury ma wynieść 50% ostatniej pensji). Czyli przez 45 lat płacisz 1000 złotych, a potem przez np. 15 lat dostajesz 1000 złotych? A przecież przez te 45 lat Twoje pieniądze powinny być inwestowane! Czy to się opłaca? Oceń sam.

Po pierwsze powodem jest koszt tzw. pełnej księgowości, który w różnych biurach rachunkowych zaczyna się zazwyczaj od 500 i sięga 1000 złotych miesięcznie. U naszych partnerów, dla samozatrudnionych, freelancerów kosztuje to około 300 złotych, co sprawia, że prowadzenie spółki z o.o. po prostu się opłaca. Oczywiście umożliwiamy także skorzystanie z oferty bez księgowości, można wtedy samemu negocjować ceny z biurami. Po drugie trochę więcej formalności związanych z przepisami Kodeksu Spółek Handlowych i Krajowym Rejestrem Sądowym - biuro rachunkowe poprowadzi księgowość, ale nie załatwi tego za Ciebie, natomiast ZUSplus pomoże we wszystkim. Na przykład pomoc przy aktualizacji KRS jest gratis w ramach pakietu usług, podczas gdy kancelarie prawne biorą za to 1-2 tysiące złotych! Po trzecie ograniczeniem może być niezbędny kapitał zakładowy - kiedyś wynosił on 50,000 złotych, obecnie to zaledwie 5,000 złotych. Tutaj też mamy dla Ciebie rozwiązanie i oferujemy pomoc - nie musisz mieć tych 5,000 złotych.

Nie, nie musisz mieć 5,000 złotych gotówką. Jeśli nie posiadasz takiej kwoty, my mamy na to sposób - w każdym razie formalnie jesteś "winien" spółce (czyli w praktyce sobie) 5,000 złotych. Trochę to dziwne, ale tak to działa - spółka jest jakby "inną osobą", mimo że jesteś jej właścicielem. To trochę jak z samochodem - jest Twój, możesz nim jeździć, możesz mu nawet wymontować silnik, ale samochód to nie Ty :).

Na koszt prowadzenia spółki z o.o. składają się głównie:

  • koszt przygotowania i rejestracji ok. 2000 zł jednorazowo;
  • koszt corocznego wpisu sprawozdania finansowego do KRS – 140 zł raz w roku;
  • koszty bieżącej obsługi administracyjnej ZUSplus 160 zł;
  • księgowość - mogą ją Państwo znaleźć we własnym zakresie, można też podjąć ją u jednego z naszych partnerów. Cena ustalana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju działalności i ilości dokumentów w miesiącu.
Cała reszta jest taka sama jak w działalności gospodarczej - trzeba mieć adres siedziby, osobny rachunek bankowy (jest bank, gdzie konto dla spółki z o.o. jest bez opłat), ew. zapłacić za potwierdzenie rejestracji do VAT (170 złotych), warto mieć pieczątkę. Najważniejsza różnica jest więc taka, że dzięki spółce z o.o. nie płacimy ZUS i znacznie ograniczamy odpowiedzialność z tytułu prowadzonej działalności.

Dlatego, że nie może dostać emerytury ani pójść do lekarza :). A poważnie, wynika to z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i jest jednoznacznie potwierdzone przez ZUS. Spółka z ZUSplus nie jest jednoosobowa, więc z tej strony ZUS nam nie grozi (tylko wspólnicy spółek jednoosobowych płacą z tego tytułu ZUS). Oczywiście pojawia się pytanie, czy wspólnicy, którzy pracują dla spółki, nie płacą ZUS? Otóż, jeśli zastosujemy odpowiednie przepisy, ich wynagrodzenie również nie jest "ozusowione", ponieważ nie łączy ich ze spółką ani umowa o pracę ani umowa zlecenia.

Optymalizacja ZUS poprzez założenie spółki z o.o. nie jest tylko naszym pomysłem. Od lat proponują to inne biura rachunkowe i księgowi. Oczywiście pojawia się problem, jak pobierać wynagrodzenie ze spółki? Większość księgowych proponuje wynagrodzenie z tzw. powołania na członka zarządu. Faktycznie, za pracę jako prezes możesz dostawać wynagrodzenie i to bez ZUS. Czy w takim razie to jest takie proste? Absolutnie nie. Weźmy przykład. Świadczysz usługi dla jednego klienta. Co miesiąc wystawiasz fakturę na 5,000 złotych. Odejmując koszty prowadzenia spółki zostaje 4,700. No i jako prezes wypłacasz sobie 4,700 (bo jakoś musisz "wziąć" te pieniądze ze spółki, a gdybyś podpisał umowę zlecenia ze spółką, to byś i tak zapłacił ZUS, tylko prezes zarabia bez ZUS). Legalne? Nie, ponieważ Twoja praca jako prezesa sprowadza się co miesiąc do złożenia jednego podpisu i zrobienia przelewu, a faktyczna praca to praca dla klienta, a nie "prezesowanie"! Jakie jest ryzyko? Ogromne - naliczenie składek ZUS od tego wynagrodzenia wiele lat wstecz, dodatkowo problemy z podatkami - wynagrodzenie prezesa może nie być uznane za koszt spółki (19% podatku z odstekami), a wniesiona praca uznana jako przychód dla spółki (kolejne 19% plus odsetki)! Nasze rozwiązanie jest bezpieczniejsze i zgodne z rzeczywistością.

Podobne jak obecnie - nie będą znacząco wyższe niż przy działalności gospodarczej - podatki płaci głównie prezes/wspólnik pracujący dla spółki (18%, według skali podatkowej), czyli Ty. Co więcej - podatek płacisz tylko raz w roku, przy zeznaniu rocznym. Od przychodu możesz odjąć tzw. koszty uzyskania, czyli udokumentowane i faktycznie poniesione wydatki bezpośrednio związane ze świadczeniem pracy na rzecz spółki (np. wydatki na samochód, komputer, telefony itp.). Oczywiście spółka też płaci podatek, ale biorąc pod uwagę, że przy samozatrudnieniu praktycznie cały przychód spółki bierze się z Twojej pracy i powinieneś otrzymywać rynkowe wynagrodzenie, spółka nie będzie miała dużego dochodu, więc i podatek będzie minimalny.

Jeśli chciałbyś przejść na samozatrudnienie i wystawiać faktury na rzecz swojego obecnego pracodawcy, to nie ma co do tego przeszkód, ale od razu zapłacisz tzw. "duży ZUS" - nie możesz skorzystać z ulgi. Zakładając spółkę z o.o. z ZUSplus oszczędzasz od razu. Co więcej - nie ma przeszkód, żeby być zatrudnionym na etat u pracodawcy i dodatkowo w ramach spółki z o.o. świadczyć dla niego usługi (usługi świadczysz nie Ty osobiście, ale spółka z o.o.). Może to być więc sposób na dodatkowe dochody, nieobjęte składkami ZUS, pod warunkiem oczywiście, że faktycznie wykonujesz dodatkową pracę "jako spółka" - np. dodatkowo pracujesz w domu nad projektami i za to wystawiasz faktury.

Dlatego, że chcemy obsługiwać docelowo nie kilkadziesiąt spółek jak typowe biuro, ale co najmniej kilkaset. Daje to korzyści skali, dzięki czemu możemy zaoferować ok. dwa razy niższą cenę niż konkurencja, i to przy wyższej, a nie niższej jakości usług - specjalizujemy się w małych spółkach z o.o. prowadzonych przez osoby samozatrudnione i chcemy być w tym najlepsi. Nasi partnerzy księgowi mają odpowiednie kwalifikacje, posiadają też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Napisz do nas na info@ZUSplus.pl lub zadzwoń 531 410 410, doprecyzujemy szczegóły umowy, wyjaśnimy wszystkie wątpliwości i ustalimy plan działania.